Zanurzona w tuszu - rysunki Kamili Jamioł

Zapraszamy na wernisaż rysunków Kamili Jamioł pt. Zanurzona w tuszu
Piątek 30 czerwca 2023 r. godz. 18:00
Galeria Sztuki Hanny Bakuły „NO BA!” przy ul. Rynek 2 w Prudniku (wejście od ul. Kościelnej).

Autorka o wystawie w Muzeum Ziemi Prudnickiej

Mój świat to świat tysiąca kropek i kresek. To wykropkowane opowieści,  nad którymi spędzam kilkaset godzin. Każda historia rodzi się w mojej głowie, by później materializować się w postaci rysunku.

Kamila Jamioł

Prudniczanka związana z miastem całe życie. Pracuje w Prudnickim Ośrodku Kultury jako instruktor do spraw artystycznych. Autorka licznych fotografii, zwłaszcza fotoreporterskich, uwieczniających Prudnik i okolice. Uczestniczka polsko-czeskiego Pleneru fotograficznego w 2018 roku.

Była dziennikarką w lokalnym czasopiśmie Gazeta Pogranicza, w którym publikowała artykuły na temat przedwojennego Prudnika i jego mieszkańców. Nie tylko fotografia jest jej pasją. W styczniu 2014 roku, na zbiorowej ekspozycji pt. Przez Prudnik w Muzeum Ziemi Prudnickiej, zaprezentowała rysunki wykonane tuszem. Rok później wystawiła swoje prace w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Prudniku, podczas koncertu grupy Bez Jacka.

W 2015 roku w szkole dla młodych talentów Via Artistica zorganizowała indywidualną wystawę rysunków przedstawiających kobiety w różnych sytuacjach i stanach emocjonalnych, zatytułowaną Kobiety w aksamitnej czerni. W 2021 roku, wraz z dziennikarką i poetką Agatą Gwóźdź,  wystąpiła w spotkaniu autorskim pt. Montaż poetycko-fotograficzny zorganizowanym w Prudnickim Ośrodku Kultury, podczas którego pokazała swoje zdjęcia oraz rysunki. W lutym 2022 roku zaprezentowała fotografie wykonanie na terenie nieistniejącego Zakładu Przemysłu Bawełnianego FROTEX na wystawie pt. Upadek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Wystawa potrwa do 14 września 2023 r.

Publikacja: Piątek, 16 czerwca 2023r. godz.:13:53.