Dominik Woźniak „W otoczeniu codzienności”

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na wernisaż wystawy prac Dominika Woźniaka pt. „W otoczeniu codzienności”.
Wernisaż: czwartek 26.09.2019 r. godz. 18:00
Wystawę można oglądać do 25.10.2019 r.
Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

Dominik Woźniak
Urodzony w 1983 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale grafiki - malarstwa. Dyplom obronił w pracowni technik drzeworytniczych oraz pracowni rysunku prof. Andrzeja Mariana Bartczaka. Od roku 2008 uczestniczy w projekcie promowania  Sztuki w Polsce oraz za granicą. Twórczość Dominika Woźniaka to połączenie rysunkowo - malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura, tworzą spójną nierozerwalną całość. Ukazywane figury płaszczyznowo - emocjonalne to rezultat rozważań nad pozycją człowieka, ale także jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce.

Publikacja: Poniedziałek, 16 września 2019r. godz.:11:14.