100 lat odzyskania niepodległości - cykl wykładów

Sto lat temu nastał kres dawnego ładu i porządku w Europie, w wyniku którego mogły wybić się na niepodległość państwa, które zostały zagarnięte i wcielone do innych wielkich mocarstw. Wśród nich była i Polska, po 123 latach niebytu politycznego. Ale z pewnością nie kulturowego, bo POLSKOŚĆ przetrwała w sercach, mowie i kulturze naszych przodków.

Droga do niepodległości nie była ani łatwa ani jednorodna. Wiele pokoleń do niej zmierzało swoją codziennością i umiłowaniem tradycji i kultury przodków, żyjąc tymi wartościami.

Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na „niepodległościowe wtorki” – cykl wykładów i spotkań poświęcony takim właśnie osobom. Początek już 6 listopada o godz. 18.00 w Arsenale. Wstęp wolny.

6 listopada 2018, godz. 18:00

dr hab. Marek Białokur – Dążenie do wolności to wielka siła. Polska i Polacy między utratą a odzyskaniem niepodległości 1795-1918-2018

13 listopada 2018, godz. 18:00

Alicja Nabzdyk-Kaczmarek – Z Polską przez całe życie – Waleria Nabzdyk

20 listopada 2018, godz. 18:00

Janusz Stolarczyk – Niemcy a sprawa polska. Romantyzm czy kalkulacja?

Publikacja: Poniedziałek, 29 października 2018r. godz.:15:12.