Wystawa prac Bogny Kozery-Radomskiej

Prudnicki Ośrodek Kultury i Muzeum Ziemi Prudnickiej mają zaszczyt zaprosić na wystawę prac Bogny Kozery-Radomskiej “POMIĘDZY”. Prace artystki będzie można oglądać w dwóch miejscach - Arsenale Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz „Galerii na poddaszu” Prudnickiego Ośrodka Kultury.

15 lipca (piątek) 2016 r.

• godz. 17:30         - Arsenał Muzeum Ziemi Prudnickiej “Wpisane w materię”
  • godz. 19:00         - „Galeria na poddaszu” Prudnickiego Ośrodka Kultury “Zawinięte w linię”

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2016 r.

BOGNA KOZERA-RADOMSKA

Malarka, rzeźbiarka i  rysownik.

Dyplom z rzeźby w 1998r. ASP Wrocław. Wcześniej dyplom z malarstwa w 1994r. w PWSSP w Opolu - oddział w Nysie. Doktorat w 2006r. i od tej pory na stanowisku adiunkta samodzielnie prowadzi pracownię Rysunku - ASP Wrocław. W 2014 uzyskała stopień doktora habilitowanego. Tworząc swoje obiekty malarskie i rzeźbiarskie wykorzystuje zarówno klasyczne podejście do tworzywa, jak również nietypowe połączenia materiałów. Łączy ze sobą drewno, kamień, czy metal. Często sięga po masę szamotową ,dzięki której  składa  w całość swoje dotychczasowe doświadczenia z malarstwem, rzeźbą i rysunkiem. Rysunek,  którego jest wykładowcą, ma dla niej szczególne znaczenie. Linia jest rdzeniem, esencją każdej jej pracy, przekazując w prosty "niepokolorowany" sposób to, co najistotniejsze i oczywiste, ale też to, co ulotne i niedoścignione.

Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Prudnika.

Publikacja: Piątek, 1 lipca 2016r. godz.:09:50.