Klaun ? odmienny stan widzenia

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy prac plastycznych Ewy Kurylak pt. „Klaun – odmienny stan widzenia”.

Poniedziałek 20 czerwca 2016 r. godz. 18:00

Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku

Wystawę oglądać można do 29 lipca 2016 r.

Przygodę z malarstwem zaczęłam dopiero, kiedy wróciłam do domu z ośrodka rehabilitacyjnego we Wrocławiu, gdzie przebywałam rok czasu po przebytym wylewie w 2009 roku. Wylew spowodował prawostronny paraliż oraz oczopląs, co bardzo utrudnia mi życie. Na początku nie wierzyłam, że będę mogła malować, ale kiedy zaczęłam uczęszczać do Ośrodka Osób Niepełnosprawnych, zaprowadzono nas do Domu Kultury na zajęcia plastyczne z Panem Markiem Bieniem i tam uwierzyłam w swoje możliwości.Jestem samoukiem, warsztaty mnie ominęły. W moim pokoju zrobiłam mini pracownię. Pomogły mi w tym moje dzieci. Inspiracje czerpię z otaczającego mnie świata. Maluję to co czuję. Bardzo kocham malować. Moje obrazy wiszą w prywatnych domach.

Lubię także pisać wiersze, bo swoje odczucia przelewam na papier. Nie lubię tłumaczyć, myślę, że wszystko mówi samo za siebie. Ta wystawa ma dla mnie ogromne znaczenie, bo udowadnia ludziom, że w każdym wieku można się rozwijać.

Moja wnuczka zapytała kiedyś swoją mamę:

Gdzie Babcia „Brawo” kupiła ten talent?

Ewa Kurylak

Publikacja: Sobota, 11 czerwca 2016r. godz.:11:08.