Metaloplastyka Zdzisława Tromsy

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy Zdzisława Tromsy - artysty metaloplastyka pt. Z FLORĄ I FAUNĄ NA TY.

Wtorek 30 czerwca 2015 r., godzina. 18:00.
ARSENAŁ ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.
Wystawę można oglądać do 14 sierpnia 2015 r.

Zdzisław Tromsa - artysta samouk, z wykształcenia technik budowlany. Jego przygoda z kuźnią rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze prace stanowiły typowe rzemiosło kowalskie i wyposażenia wnętrz. Z biegiem lat kolejne dzieła stawały się bardziej subtelne. Praca na gorąco w metalu, metaloplastyka oraz łączenie różnych materiałów, takich jak kamień, drewno oraz szkło topione stały się jego pasją.

Tematem twórczości była przede wszystkim natura: kwiaty, ptaki oraz owady. Dziś w pełni świadomy swoich możliwości twórczych wykonuje rzeźby - cykl ikarów, narodzin nowych galaktyk czy aniołów.

Od 2011 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków PSU w Opolu.

Publikacja: Środa, 24 czerwca 2015r. godz.:20:48.