Nie szata zdobi człowieka

Zachęcamy dzieci i ich najbliższych do wzięcia udziału w konkursie NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA na najciekawszy strój!

Konkurs mody skierowany do dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

• A - dzieci przedszkolne
  • B - uczniowie z klas I- III szkoły podstawowej,
  • C - uczniowie z klas IV- VI szkoły podstawowej

Zasady:

Wykonanie stroju dowolną techniką z wykorzystaniem niestandardowych tworzyw, np. surowców wtórnych czy naturalnych materiałów.

Liczy się oryginalność i finezja!

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są telefonicznie pod numerami 77 300 02 93 oraz 77 406 80 60, mailowo: biuro@muzeumprudnik.pl lub osobiście w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku do 14 maja br. do godz. 13:00.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas pokazu mody 15 maja 2015 r. o godz. 18:00 w trakcie Nocy Muzeów w sali widowiskowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Regulamin konkursu dostępny na www.muzeumprudnik.pl oraz w Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

Organizatorzy:

• Muzeum Ziemi prudnickiej
  • Prudnicki Ośrodek Kultury

Przedsięwzięcie wpierane przez:

• Centrum Edukacyjne Ireneusz Czajkowski
  • Salę Zabaw Bajkoland
  • Centrum Zabaw Tygrysek

Noc Muzeów

KONKURS MODY ?Nie szata zdobi człowieka?

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ul. Bolesława Chrobrego w Prudniku oraz Prudnicki Ośrodek Kultury przy ul. Mickiewicza 1a w Prudniku.

2. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci i ich najbliższych do twórczego myślenia oraz kreatywnego tworzenia prac przestrzennych przy wykorzystaniu różnorodnych i niestandardowych surowców. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektowanie i wykonanie strojów zaskakujących formą, wykorzystanymi materiałami i wykonaniem. Liczy się oryginalność i finezja.

3. Konkurs skierowany do dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

• A - dzieci przedszkolne
  • B - uczniowie z klas I- III szkoły podstawowej,
  • C - uczniowie z klas IV- VI szkoły podstawowej

4. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie zgłoszenia w wyznaczonym terminie. Strój, kostium, kreacja powinny być przygotowane według własnej inwencji twórczej z wykorzystaniem niestandardowych tworzyw (np. surowców wtórnych czy naturalnych materiałów). Każdy uczestnik konkursu będzie oceniany indywidualnie. Prezentacja ? pokaz mody przygotowanych kreacji rozpocznie się 15 maja 2015 r. o godz. 18:00 podczas Nocy Muzeów w sali widowiskowej Prudnickiego Ośrodka Kultury. Koszty przyjazdu na konkurs ponosi osoba zgłaszająca.

5. W trakcie pokazu mody dziecku towarzyszyć może opiekun. Osoba towarzysząca mile widziana w przebraniu.

6. Kryteria oceny : .

• Pomysł i oryginalność - 1-10 pkt.
  • Wykonanie i złożoność kreacji - 1-5 pkt.
  • Prezentacja na pokazie - 1-3 pkt.

7. Za zajęcie w konkursie 1, 2, 3 miejsca w poszczególnych kategoriach przewidziane są nagrody.

8. Zgłoszeń można dokonywać

• telefonicznie pod numerem 77 300 02 93
  • mailowo: biuro@muzeumprudnik.pl
  • lub osobiście w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku
  • do 14 maja do godz. 13:00.

9. Zgłoszenie musi zawierać:

• Imię i nazwisko dziecka,
  • Kategorię wiekową (A, B lub C)
  • Imię i nazwisko opiekuna dziecka
  • Dane kontaktowe: telefon i/lub adres mailowy

10. Zgłoszeń dokonywać może wyłącznie osoba dorosła sprawująca opiekę prawną nad dzieckiem.

11. Po dokonaniu zgłoszenia i przed pokazem prosimy o dostarczenie informacji:

• Imię i nazwisko autorów projektu
  • Nazwa stroju
  • Krótki opis (w tym wykorzystane materiały)

Powyższe dane zostaną przedstawione podczas prezentacji stroju.

12. Wzięcie udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

13. Prezentowane stroje nie powinny zawierać treści powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe. Zabronione jest również propagowanie materiałów lub symboli nawołujących do nienawiści rasowej, obrażających wyznania religijne.

14. Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 77 300 02 93 lub 77 406 80 60

15. Kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

16. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby chętnych, niż ilość miejsc nagrodzonych w każdej kategorii wiekowej.

Publikacja: Wtorek, 5 maja 2015r. godz.:13:01.